جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۹۴۸۸
گزارشگر : ۸۸

امدادگر گلستانی به نیت پدر متوفی خود ،حامی 100 یتیم شد

(چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۱۰

همکار کمیته امداد استان گلستان با کمک خداپسندانه خود و پرداخت هزینه برگزاری مراسم ختم پدر،حمایت از 100یتیم و فرزند محسنین گلستانی را به مدت یکسال برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسمات، ترویج سنت حسنه اکرام ایتام در راستای ترویج کار خیر و دستگیری از نیازمندان در جامعه امری ضروری است.

بابایی عنوان کرد: صاحبان عزا، به نیّت اموات خود می توانند هزینه اطعام را صرف امور خیریه و رفع  مشکلات نیازمندان و امور خداپسندانه کنند .
وی افزود: تخصیص و اهداء  هزینه مراسمات ترحیم گامی مؤثر در دستگیری از محرومان جامعه  بوده وبعنوان باقیات وصالحات ، خیر کثیری را هم شامل اموات می‌کند.
بابایی تصریح کرد: با فرهنگ سازی  در جامعه به منظور پرهیز از افراط و تفریط در برگزاری مراسمات می توانیم شاهد کمک به محرومان و فرزندان ایتام باشیم تا دردی از مردم نیازمند در این وضعیت بد اقتصادی را درمان کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به 1700 فرزند یتیم و محسنین بدون حامی در سطح استان یادآورشد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام ایتام می‌توانند با مراجعه به سایت   ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۱۷ و  همچنین با توجه به اجرای طرح هرکارمند، حامی یک فرزند معنوی در سطح ادارات استان ، کارمندان می توانند  با مراجعه به رابط طرح اکرام و محسنین اداره خود، نسبت به دریافت شناسنامه فرزندان ایتام و محسنین برای حمایت مادی و معنوی  خوداقدام کنند.
بابایی با اشاره به  ۱۶ هزار حامی فعال در استان، عنوان کرد: در حال حاضر کمیته امداد استان گلستان دارای ۱۱هزار و 545 فرزند یتیم و محسنین با میانگین ماهانه سرانه دریافتی ۱۹۸ هزار تومان می باشد که نیازمند مشارکت بیشتر و عزم همگانی مردم خیراندیش برای حمایت از این فرزندان است.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید