جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۱۶۶
گزارشگر : ۸۸

آغاز برداشت از بزرگترین توتستان کمیته امداد در گلستان

(چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۸:۲۶

ایجاد اشتغال پایداریکی ازبرنامه های مهم درتوانمندسازی مددجویان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، عیسی بابایی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان گفت :اولین برداشت از فاز اول بزرگترین توتستان کمیته امداد در شهرک اقتصاد مقاومتی روستای ایمراز توابع شهرستان علی آباد کتول آغاز و برگ های درختان ، توسط تعدادی از مددجویان نوغانداردر حال برداشت است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان گلستان خاطر نشان کرد: در سال 98 در فاز اول مقدار 3/5 هکتار و در سال 99 در فاز دوم مقدار 15/5 هکتار از مزرعه 50 هکتاری متعلق به مجتمع اقتصادی امداد به زیر کشت نهال توت قرار گرفت و انشالله در فاز سوم در سال 1400مابقی آن به زیر کشت نهال توت خواهد رفت و در فازهای بعدی نیز به پرورش و ابریشم کشی از پیله های تولیدی پرداخته خواهد شد.
وی افزود :توسعه صنعت نوغانداری در بین مددجویان امداد یکی از ماموریت های امداد استان بوده که از سال 97تا کنون به این مهم به صورت ویژه پرداخته شده است و امسال نیز با توزیع رایگان جعبه تخم نوغان به همراه پودر پافسول و آهک و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی توسط راهبران و مربیان متخصص برای علاقه مندان به این مهم درنظرگرفته شده است .
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان ادامه داد: ایجاد زنجیره کامل نوغانداری از تولید و پرورش نهال توتستان ، تهیه کرم ابریشم ،تفریخ، خشک کنی، ابریشم کشی و نخ ریسی بمنظور توسعه مشاغلی که تولید نخ مثل صنعت فرش ازاهمیت بالایی برخورداربوده ، از دیگر اهداف اجرای این طرح میباشد .
وی با اشاره به استقبال از طرح توسعه توتستان در سطح استان افزود: درحال حاضر 850 نفر ازمددجویان این استان درطرح نوغانداری مشغول فعالیت هستند و بطور میانگین حداقل 5/2 میلیون تومان از هرجعبه درآمدزائی دارند.
بابایی با توجه به حضور جناب آقای دکتر ابراهیمی مدیرعامل محترم شرکت صنعت آفرینان امداد و هیات همراه در استان افزود:کمیته امداد به منظور افزایش درآمدمددجویان شاغل در این عرصه ،اقدام به خرید مستقیم و خشک نمودن پیله های خریداری شده توسط شرکت صنعت آفرینان با قیمت مناسب و 10درصد بالاتر از قیمت بازار می نماید .
انتهای پیام.


تعداد بازدید : ۴۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید