جزییات خبر

دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۳۱۹
گزارشگر : ۸۸

اهدای 400 سری جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد استان گلستان در سالروز آزادی خرمشهر

(دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۵۱

400 سری جهیزیه با حضور مسئولان استانی در سالروز آزادی خرمشهر و با مشارکت کمیته امداد گلستان و سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا به نوعروسان تحت حمایت اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت:این نهاد با همکاری ومشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوای گلستان در روز سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر ، با اهدای 400 سری جهیزیه ، زوج های جوان را راهی خانه بخت کرد.
وی با اشاره به برنامه ی اهدای 1293 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در سال جاری افزود: 5  قلم لوازم خانگی با شعار "ازدواج آسان با کالای ایرانی" شامل؛ یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلویزیون و جاروبرقی در هر سری از این جهیزیه هاست.
بابایی عنوان کرد: 400 سری جهیزیه جمعا به ارزش 9میلیارد و 200 میلیون تومان توسط کمیته امداد استان و سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوای به ارزش هر سری جهیزیه 23میلیون تومان تامین شده است.
مدیرکمیته امداد استان گلستان با توجه به مشکلات مالی جوانان در امر ازدواج تصریح کرد: کمیته امداد برای رفع معضلات پیش روی ازدواج نسل جوان سعی دارد با استفاده از ظرفیت و پتانسیل خیران و همچنین ارگان ها و نهادهای دیگر، شرایط را برای ازدواج جوانان تسهیل کند.
وی یادآور شد: این نهاد در سال گذشته 1786 سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر14 میلیارد و پانصد میلیون تومان برای ازدواج آسان جوانان تحت حمایت تخصیص داده است.
بابایی بابیان اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان یکی از سرفصل‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از اشاعه آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در سن ازدواج خدمات مختلفی را ارائه می‌کند.
وی عدم استطاعت مالی برخی خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه را یکی از موانع تأخیر در ازدواج نوعروسان برشمرد و یادآور شد: خیران می‌توانند با همراهی و مشارکت‌های خیرخواهانه خود با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند و تأمین لوازم موردنیاز زندگی آنها، زوج‌های جوان را روانه خانه بخت کنند.
انتهای پیام.

تعداد بازدید : ۸۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید