جزییات خبر

یکشنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۴۸۵
گزارشگر : ۸۸
قائم مقام کمیته امداد استان گلستان خبرداد

ادامه پویش ایران مهربان در استان گلستان

(یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۲۷

قائم‌مقام کمیته امداد استان گلستان ازهمراهی واستقبال گرم مردم استان در پویش ایران مهربان (جذب حامی برای ایتام و کودکان نیازمند) خبر داد و گفت: پویش سراسری «ایران مهربان»، باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت و جذب حامی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سید جواد نظری ، قائم‌مقام کمیته امداد استان پویش «ایران مهربان» را در راستای بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین ارزیابی و اظهار کرد: رویکرد مهم این پویش جذب حامی و افزایش سرانه پرداختی کمک‌ها به ایتام و فرزندان «محسنین» است.
وی با اشاره به هدفگذاری برای جذب 33هزارحامی بمنظور حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندی مددجویان و تأمین آتیه این عزیزان است.
سید جواد نظری با اشاره به اینکه طرح اکرام در سال‌های گذشته باهدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد، عنوان کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری هستند که پدران آن‌ها علی‌رغم میل باطنی به دلیل بیماری، کهولت سن، ازکارافتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش همسرانشان نهاده شده است.
قائم مقام کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد: حامیان سبز پوش استان گلستان ،همزمان با دوم اردیبهشت سال جاری ، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،علاوه بر پیوستن به پویش ایران مهربان مقررشد همگام با کمیته امداد نسبت به جذب 20 هزار حامی از اقشار مختلف مردم برای کودکان نیازمنداستان گلستان اقدام نماید که تاکنون بیش از 3000 حامی جذب و این طرح ادامه دارد.
قائم‌مقام کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: یکی از اتفاقات خوب در این دوره مشارکت بیش از 1200نفر از مودیان، مبلغین زکات و همچنین تعدادبیش از 1500 نفر از خادمیاران رضوی استان گلستان بعنوان حامی طرح اکرام می باشد .
نظری افزود: با آغاز فعالیت پویش ایران مهربان ،از شهریور ماه سال ۱۳۹۹ تا کنون بیش از 17هزارو 500 نفر در استان گلستان برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین در قالب این پویش اعلام آمادگی کردند.
وی افزود: در ماه مبارک رمضان امسال تا کنون تعداد 20هزارفرزند یتیم ومحسنین توسط 13هزارو 500 حامی مورد حمایت قرارگرفتند.
قائم مقام کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه هرچه تعداد حامیان بیشتر شود، سرانه پرداختی به ایتام بیشتر خواهد شد، ادامه داد: می کوشیم تا با مشارکت نیکوکاران و سازمان ها و نهادها این هدفگذاری محقق شود.
وی یاد آورشد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس‌ازآن کد فعال‌سازی برای آن‌ها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره‌حساب واریز کنند؛ لازم به ذکر است که به‌محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.
همچنین افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳17 و یا تماس با شماره تلفن 32480719-017 با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید