دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۸۳۳
گزارشگر : ۸۸

اهدای 400 سری جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد استان گلستان در دهه ی کرامت

اهدای 400 سری جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد استان گلستان در دهه ی کرامت
(دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۰۰

400 سری جهیزیه با حضور مسئولان استانی دردهه ی کرامت و سالروز میلاد باسعادت امام رضا(ع) به نوعروسان تحت حمایت اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت:این نهاد در سالروزمیلاد باسعادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) ، با اهدای 400 سری جهیزیه ، زوج های جوان را راهی خانه بخت کرد.
وی با اشاره به برنامه ی اهدای 1293 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در سال جاری افزود: 5 قلم لوازم خانگی با شعار "ازدواج آسان با کالای ایرانی" شامل؛ یخچال فریزر،ماشین لباسشویی،اجاق گاز،تلویزیون و جاروبرقی در هر سری از این جهیزیه هاست.
بابایی عنوان کرد: در سالجاری بامشارکت بسیج سازندگی سپاه نینوای استان ، مرحله اول توزیع جهیزیه در سالروز آزادسازی خرمشهربرای 400 نوعروس تحت حمایت انجام شد که جمعاً مبلغ 9 میلیاردو 200 میلیون تومان هزینه گردید.
وی تصریح کرد : مرحله دوم توزیع جهیزیه نیز در دهه ی کرامت و همزمان با میلاد باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به تعداد 400 سری جهیزیه اقدام که ارزش هرسری از جهیزیه 23میلیون تومان می باشد .
مدیر کل کمیته امداد استان گلستان افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون 800 سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد و 400 میلیون تومان به زوج‌های گلستانی اهدا شده است.
بابایی با بیان اینکه تلاش کمیته امداد، فراهم کردن زمینه ازدواج موفق و زندگی پایدار است، افزود: علاوه بر اهدای جهیزیه و کمک هزینه‌های ازدواج، ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از ازدواج و دوره‌های آموزشی با هدف تحکیم بنیان خانواده، آموزش مهارت‌های زندگی اسلامی، تربیت فرزند و آیین همسرداری برای نوعروسان و زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: این نهاد در سال گذشته 1786 سری جهیزیه با اعتباری بالغ بر14 میلیارد و پانصد میلیون تومان برای ازدواج آسان جوانان تحت حمایت تخصیص داده است.
بابایی بابیان اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان یکی از سرفصل‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از اشاعه آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در سن ازدواج خدمات مختلفی را ارائه می‌کند.
وی با اشاره به نقش مهم حامیان، خیّران و دستگاه‌های اجرایی در توانمند سازی خانواده‌های نیازمند افزود: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت پوشش و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر از جمله حمایت‌های کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.
انتهای پیام.

تعداد بازدید : ۹۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید