دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۸۶۵
گزارشگر : ۸۸

آئین تجلیل ازخادمین ونخبگان قرآنی کمیته امداد گلستان در جشنواره باران وحی

آئین تجلیل ازخادمین ونخبگان قرآنی کمیته امداد گلستان در جشنواره باران وحی
(دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۳۰

جشنواره قرآنی باران وحی در راستای فرهنگ قرآنی و جذب ومشارکت حداکثری مددجویان برگزارگردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با یادآوری اینکه جشنواره قرآنی باران وحی باهدف تقویت انس مددجویان با قرآن کریم برگزار شد، افزود: این جشنواره در چهار بخش معارفی، آوایی، ادبی و هنری با رویکرد قرآنی در دو مرحله مقدماتی و کشوری برگزار شد که وبه منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی ومبارزه با ویروس کرونا و با هدف استفاده بیشتر از فضای مجازی و استعدادیابی به صورت ویدئو کنفرانس از سوی تیم داوری کشوری انجام شد.
بابایی با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان یک نهاد به صورت چند وجهی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، حمایتی به مددجویان تحت پوشش خدمت می کند، افزود: در رویکرد جدید کمیته امداد با تاکید مقام معظم رهبری و توجهات ریاست محترم کمیته امداد کشور، در حوزه خدمات اجتماعی و فرهنگی، فعالیت قرآنی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر مسایل حمایتی، توجه به بنیه علمی، فرهنگی و دینی مددجویان در سطح استان با رویکرد جدید مورد توجه بوده و در دستور کار قرار دارد، ابراز کرد: علی رغم محدودیت های ناشی از شرایط کرونا در سال۹۹ در بستر فضای مجازی با رعایت پروتکل های بهداشتی درمجموع 771 اثر از مددجویان استان گلستان در جشنواره قرآنی باران وحی وبا موضوعات مختلف در رشته های تحقیق ، ترتیل ، مفاهیم ، نقاشی و ... مطرح شد که این استان رتبه 5 کشوری از لحاظ شرکت کننده را به خود اختصاص داد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به اینکه از این تعداد آثار 72 نفر از مددجویان در جشنواره استانی مورد پذیرش قرار گرفته و 25 نفر نیز به جشنواره کشوری راه یافته که 12 نفر از آنها  حائز رتبه کشوری در رشته های مختلف شده اند، تصریح کرد: درسال گذشته  بیش از3هزار و 339 نفر از مخاطبان کمیته امداد در بخش های مختلف در فعالیت های قرآنی مشارکت داشتند.
وی با ابراز خرسندی نسبت به برگزیدگان جشنواره قرآنی باران وحی اظهار کرد: در کانون‌های فرهنگی این نهاد، باید توجه به مسائل آموزشی قرآن، معارف و تفسیر و قرائت آن بیشتر شود.
وی در ادامه سخنانش به نهضت حفظ قرآن و توجه به آن اشاره و بر انس و هم‌نشینی با قرآن و بصیرت قرآنی در جهت رهایی از فتنه‌ها تأکید کرد و افزود: باید از تمامی اوقات برای فعالیت های  قرآنی استفاده کنیم.
بابایی با اشاره به برکات قرآن در زندگی تصریح کرد: عرصه عمل به قرآن در محافظت از آسیب‌ها و رهایی از فتنه‌ها بسیار مؤثر است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه همکاری بسیار خوبی بین موسسات قرآنی و همکاران معاونت فرهنگی اتفاق افتاده است، ابراز کرد: امید است که بتوانیم با مجموع این فعالیت ها در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در بین خانوارهای کمیته امداد گام های ارزشمندی برداریم.
گفتنی است، در این مراسم از مدیران کانون های فرهنگی سطح استان، کارشناسان فرهنگی منتخب  و همچنین آقای ایل امان مشرقی ، موسس مرکز نیکوکاری انصارالقرآن شهرستان گنبد تجلیل شد.
انتهای پیام.

تعداد بازدید : ۱,۳۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید