دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۹ تیر ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۳۲۲۱
گزارشگر : ۸۸
رونمایی از طرح خدمات کشاورزی پهپادی در استان گلستان

دو فروند پهپاد خدمات کشاورزی به مددجویان تحت حمایت گلستانی تحویل داده شد.

دو فروند پهپاد خدمات کشاورزی به مددجویان تحت حمایت گلستانی تحویل داده شد.
(شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰) ۰۸:۳۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان اظهار داشت: توانمندسازی مددجویان یکی از رویکردهای اصلی این نهاد است.
وی ادامه داد: صبح امروز شنبه 1400/04/19  طی مراسمی با حضور استاندار گلستان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی ، آئین رونمایی از طرح خدمات کشاورزی پهپادی برگزارشد .
بابایی افزود: این دو فروند پهپاد کشاورزی با هدف ایجاد مشاغل نوین و دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های بالقوه و بالفعل در بین مددجویان واگذار شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: این پهپادها قابلیت هایی چون سم پاشی، مبارزه با آفات، محلول پاشی، بذرپاشی، کودپاشی، گرده افشانی، مه پاشی گرم، تغذیه آبزیان ، طیف سنجی و مساحت سنجی دقیق دارد.
وی بیان داشت: پس از پایان دوره و گرفتن گواهی نامه خلبانی توسط این کارآموزان با هماهنگی بانک های عامل به هر کدام از آنها تسهیلات اشتغال با اعتباری بالغ بر270 میلیون تومان پرداخت شد تا با تشکیل تیم سه نفره و خرید پهپاد به کسب و کار مشغول شوند.
بابایی تصریح کرد: کمیته امداد برای خرید این پهپادها، وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله در اختیار مددجویان قرار داده است، اما پیش‌بینی می‌شود با درآمدزایی بالای پروژه‌های کشاورزی، همان سال نخست کل هزینه پهپاد توسط مددجویان بدست آید.
وی گفت: این پهپاد‌ها در هر روز توانایی سمپاشی بیش از هشت هکتار زمین را دارند که با توجه به زمینهای زراعی برنج، گندم، جو و... در مناطق دشت و کوهستانی استان ، سود سالانه این طرح برای هر گروه از مددجویان سالانه 400 میلیون تومان پیش‌بینی شده و از مزایای این طرح صرفه جویی 35 درصدی در مصرف سموم و 98 درصدی در مصرف آب و در نتیجه بهره وری بالای آن است.
بابایی عنوان داشت: با اجرای طرح های نو و دانش بنیان ، نگاه نو به مجریان طرح اشتغال ارائه و ظرفیت ها و فرصت های لازم برای این منظور فراهم شود.
انتهای پیام .

تعداد بازدید : ۸۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید