جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۹
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۳۸۹۷
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

اجرای طرح "نذرواره اطعام حسینی" در گرگان

(چهارشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۱۹

۷۲ دیگ غذای نذری در طرح "نذرواره اطعام حسینی" برای توزیع بین 12۰۰۰ نفر از نیازمندان گرگانی در روز تاسوعای حسینی طبخ و توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی مدیرکل کمیته امداد استان گفت: با همت هیئت های مذهبی و ستاد مردمی محرم شهرستان گرگان و هم افزایی این نهاد ٬ امروز همزمان با ظهرتاسوعای حسینی٬ 72 دیگ غذا به نیت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در جوار گلزار شهدا در آستان مقدس امام زاده عبداله (ع) گرگان ، پخت و با رعایت پروتکل های بهداشتی توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در حاشیه برپایی مراسم نذرواره اطعام حسینی که در گلزار شهدای گرگان برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به جهت رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد مردمی محرم شهرستان گرگان با محوریت هیئت های مذهبی محلات گرگان و در امتداد نذر واره غدیر خم با همکاری ادارات ،نهادها ، حسینیه ها و تکایا و مردم خیر ونوعدوست ، نسبت به طبخ ۷۲ دیگ غذا با نام (( نذرواره حسینی)) در روز تاسوعا اقدام نمودند.
وی خاطر نشان کرد: طرح اطعام و احسان حسینی با هدف کمک و ارتقا وضعیت معیشت خانوارهای نیازمند در ماه محرم آغاز و تا ماه صفر ادامه دارد.
بابایی افزود: بیش از 1440 کیلو برنج در قالب 72 دیگ به نام قمر بنی هاشم (ع) ، جمعاً به ارزش بیش از 110 میلیون تومان و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت‌های کرونایی پخت و در ظهر تاسوعا بین نیازمندان مناطق حاشیه شهر گرگان توزیع شد.
وی ضمن اشاره به طرح اطعام واحسان حسینی تصریح کرد: عملیات توزیع این غذاها با کمک کمیته امداد ،٬ رابطین هیئت های مذهبی ، ستاد مردمی محرم و مراکز نیکوکاری در محلات مختلف شهرگرگان انجام شد و امیدواریم 12000 نیازمند گرگانی از نعمت سفره حسینی در این روز بهره‌مند شوند.
بابایی تصریح کرد: طرح اطعام حسینی در قالب تهیه، طبخ و توزیع غذای گرم و طرح احسان حسینی در قالب تهیه، بسته‌بندی و توزیع سبدهای معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان اجرا می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در پایان از همه مردم و خیران نیکوکار هم استانی درخواست کرد در صورت تمایل می توانند کمک‌ها و نذورات خودرا به دفاتر کمیته امداد و یا مراکز نیکوکاری در سطح استان تحویل دهند و یا از طریق پرداخت به شماره حساب 0111804689008 بانک ملی یا شمار کارت 6037991899970226 و کد آسان پرداخت #017*8877* و یا تماس با شماره تلفن 09111751966 نسبت به اهدای کمک‌های خود به نیازمندان اقدام کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید