دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۴۸۱۰
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبرداد؛

حمایت کمیته امداد استان گلستان از 52 هزار مددجوی سالمند

حمایت کمیته امداد استان گلستان از 52 هزار مددجوی سالمند
(پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۴۲

بابایی گفت:بیش از 52 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان قراردارند که ازخدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد استان با گرامیداشت روز سالمند ، گفت: در حال حاضر 52 هزارو 260 سالمند در قالب 42 هزار و 177 خانوار تحت حمایت این نهاد بوده واز خدمات کمیته در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند.
او با اشاره به اینکه از این تعداد 24 هزار و 407 نفر در مناطق شهری و 27 و هزار و 853 نفر ساکن مناطق روستایی هستند، افزود: 2600 سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان نیز دارای بیماری صعب العلاح بوده که از این تعداد 480 سالمند زمین گیر هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان مشکلات دوران سالمندی را یکی از موضوعات مهم جامعه و خانواده عنوان کرد و ادامه داد: پدیده سالمندی بر هزینه خانوار اثر نامطلوبی داشته و کمیته امداد تلاش می کند با برنامه‌های ویژه‌ای برای این گروه از جامعه هدف خود در طول سال وبا استفاده از ظرفیت و مشارکت خیران و نیکوکاران نسبت به رفع مشکلات سالمندان تحت حمایت خود اقدام نماید .
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان به نیازهای اساسی سالمندان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: تأمین هزینه‌های درمانی، تجهیزات پزشکی و لوازم مصرفی بهداشتی از جمله نیازهای ضروری سالمندان تحت حمایت است و نیکوکاران می‌توانند با همکاری کمیته امداد در تأمین این نیازها به سالمندان کمک کنند.
اوگفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز شدید سالمندان تحت حمایت به کمک‌های معیشتی ومراقبت‌های بهداشتی توزیع بسته‌های بهداشتی، دیدار با خانواده‌ها در قالب طرح مفتاح الجنه، توزیع غذای گرم بین سالمندان، توزیع بسته‌های معیشتی وارائه آموزش‌های پیشگیری از کرونا به صورت چهره به چهره توسط مددکاران و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای کمک به معیشت سالمندان از اقدامات موثر کمیته امداد استان گلستان برای سالمندان است.
بابایی به پیگیری واکسیناسیون سالمندان نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و مددکاران این نهاد بالای 95 درصد سالمندان تحت حمایت این نهاد علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند و مابقی افراد نیز با مراجعه حضوری مشاوران و مددکاران به صورت چهره به چهره و میدانی در حال انجام است.
او با اشاره به اینکه تأمین لوازم بهداشتی و توان‌بخشی به سالمندان فاقد توان حرکتی نیز از اقدامات دیگر کمیته امداد استان گلستان است، افزود: تهیه و تحویل ویلچر، تخت، سمعک، تشک طبی و مواج، واکر، عصا، دستشویی فرنگی با استفاده از کمک‌های خیران و منابع داخلی کمیته امداد از خدمات ویژه دیگر این نهاد به سالمندان تحت حمایت است.
بابایی ادامه داد: همزمان با هفته سالمند بیش از 620 میلیون تومان اعتبار برای 3100 نفر از سالمندان با سرانه هر سالمند 200 هزار تومان از سوی دفترمرکزی و همچنین هم افزایی و مشارکت مراکز نیکوکاری در قالب تهیه سبد غذایی، پک بهداشتی و یا هدیه کارت تحویل این دسته از مددجویان کمیته امداد می‌شود.
انتهای پیام .

تعداد بازدید : ۳۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید