دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۵۳۳۴
گزارشگر : ۸۸

بهره مندی 5466 مددجوی گلستانی از خدمات مشاوره و راهنمایی در 6 ماه اول سال 1400

بهره مندی 5466 مددجوی گلستانی از خدمات مشاوره و راهنمایی در 6 ماه اول سال 1400
(شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۸:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: خدمات مشاوره ای در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت : یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی رو به رو هستند وکمیته امداد به منظور صیانت از سلامت روانی خانواده های تحت حمایت و به منظور پیشگیری از بروز ناهنجاری ها و مشکلات روحی، روانی و اجتماعی مددجویان تحت پوشش، برنامه های مشاوره و راهنمایی را در برنامه های کاری خود قرار داده است.
وی افزود : در سال گذشته بیش از5500 هزار مددجوی تحت پوشش از خدمات راهنمایی و مشاوره در بخش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، فضای مجازی ، اعتیاد، مهارت های زندگی، سبک فرزندپروری ، شرایط ازدواج موفق ، آشنایی با عوامل موثر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره مند شدند.
بابایی بیشتر خدمات مشاوره ای را در زمینه ازدواج، مسائل خانوادگی، مشکلات روحی و روانی، مشکلات تحصیلی و شغلی عنوان کرد و افزود: در شش ماهه اول سالجاری 4هزار و 266 نفر از مشاوره های فردی و هزار و 200نفر در غالب مشاوره های گروهی، راهنمایی های لازم را فرا گرفته اند وهمچنین بیش از 2000 شناسنامه سلامت برای زنان سرپرست خانوار 18تا50سال تکمیل شده است .
وی با بیان اینکه بیشترین تعداد مراجعات به مراکز مشاوره ای کمیته امداد را مددجویان زن داشته اند، افزود: مشاوره های تخصصی می تواند نقش مهمی در توانمند سازی مددجویان تحت پوشش داشته باشد و آنان با مدیریت مناسب ، سبک زندگی خود را تغییر و در مسیر موفقیت قرار می گیرند .
گفتنی است : هم‌اکنون کمیته امداد استان گلستان با 16 مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند، قرارداد و تفاهم‌ نامه دارد و افراد بعد از مراجعه به کارشناسان و مددکاران در صورت نیاز به کلینیک‌های تخصصی معرفی می‌شوند.
انتهای پیام.

تعداد بازدید : ۶۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید